Regimosios haliucinacijos sūnui didėja / klausa mažėja

Mano 25 metų sūnus pastaruosius kelerius metus atsigavo nuo šizoafektinio sutrikimo. Šiuo metu jis gydo klozapiną, ličio ir „Zoloft“. Mes buvome su juo kiekviename žingsnyje, todėl esame gerai susipažinę su jo patirtais haliucinacijų tipais. Kai jis buvo blogiausiame ligos taške, jis patyrė tik neigiamas klausos ir lytėjimo haliucinacijas. Prieš grįždamas į savo butą praėjusią naktį jis atėjo pas mus akivaizdžiai sujudęs. Apklausęs jį, jis atskleidė, kad klausos haliucinacijos per pastaruosius porą mėnesių nutilo, bet pamažu buvo pakeistos regos haliucinacijomis. Vaizdai pirmiausia prasidėjo kaip šešėliai jo periferiniame regėjime, tačiau dabar jie tapo visiškai prapūsti, kur jis mano, kad vairuodamas žmones nuvertė žmones ir pan. Jo klausos pobūdis buvo panašus, pavyzdžiui, manė, kad jis ką nors prakeikė ir pan. Jis išsigandęs . Mano klausimas, kodėl jam staiga prasidėjo regos haliucinacijos, kai jis niekada jų nepatyrė, kai buvo blogiausiame ligos taške ir negydė? Jo pirmoji psichozinė pertrauka buvo prieš ketverius metus, todėl man sunku, kodėl jis dabar patiria vaizdą ir yra agresyviai gydomas.


Atsakė Kristina Randle, daktarė, LCSW 2018-05-8

A.

Neretai simptomai laikui bėgant keičiasi. Tai viena iš priežasčių, kodėl periodiškai reikia keisti vaistus. Simptomai keičiasi, reikia koreguoti vaistus.

Ankstyvosiose psichozinių sutrikimų stadijose simptomai gali pasireikšti dažniau ir būti intensyvesni. Kaip dažnis ir intensyvumas laikui bėgant gali keistis, taip gali keistis ir simptomų pobūdis.

Tiesą sakant, yra keletas tyrimų, kurie rodo, kad laikui bėgant šizofrenijos ir susijusių psichozinių sutrikimų simptomai intensyvumo ir dažnio paprastai mažėja. Tyrimai, kurie stebi asmens simptomus per visą jo ligą, parodė, kad rezultatai yra geresni po 30 metų nei po 10 metų. Beveik taip, lyg liga po daugelio metų „apmirtų“. Gali būti, kad liga paūmėja, kol dar nepagerėja.

Jo simptomų pokyčiai, be kita ko, taip pat gali būti dėl sveikatos būklės, hormoninių pokyčių, narkotikų ar alkoholio vartojimo ar neigiamos reakcijos į vaistus. Apie naujus jo simptomus reikia nedelsiant pranešti gydančiam psichiatrui. Gydytojas gali ištirti simptomų pokyčio pobūdį ir, tikiuosi, nustatyti, kas galėjo paskatinti šį naują vystymąsi. Net jei problemos kilmė nerandama, greičiausiai yra gydymas, kuris gali sumažinti ar panaikinti jo regėjimo haliucinacijas. Prašome pasirūpinti.

Daktarė Kristina Randle